Visi žino, kad norintis dirbti kompiuteriu reikia jį įjungti. Visgi, naudojantis sistema “Windows” yra net kėli rėžimai, kurie leidžia ne tik įjungti ir išjungti kompiuterį su mygtuko pagalba, bet ir išjungti jį taip, kad būtų galima grįžti prie anksčiau dirbtų darbų arba prieš išjungimą kompiuteris tinkamai išvalytų atmintį, tad greičiau startuotų ir stabiliau dirbtų sekančio įjungimo metu.
Kompiuterio įjungimas
Stacionariuose kompiuteriuose kompiuteris įjungiamas paspaudus „Power“ mygtuką, kuris kartais būnama žymimas tiesiog brūkšnelio apskritime ženklu. Tuo tarpu nešiojami kompiuteriai, priklausomai nuo juos projektavusių sumanymų, įsijungia tiesiog atidarius juos arba atidarius ir papildomai paspaudus vadinamą „Power“ mygtuką.
Tad su kompiuterio įjungimu iš esmės viskas yra ganėtinai aišku ir paprasta. Kiek daugiau painiavos atsiranda tuomet, kai mes kalbame apie kompiuterio išjungimą, tiksliau teisingą kompiuterio išjungimą.
Kompiuterio išjungimas, darbo pabaiga operacinėje sistemoje „Windows“
Tiek stacionarų, tiek ir nešiojamą kompiuterį išjungti visuomet galima tiesiog paspaudus „Power“ mygtuką. Visgi, norint, kad kompiuteris veiktų tinkamai arba, kad tik įjungę galėtume dirbti ten pat, kur ir baigėm, mums operacinė sistema „Windows“ leidžia turėti daugiau išjungimo galimybių. Tad apie kiekvieną jų.
Norint baigti darbą kompiuteryje su operacine sistema „Windows“, vartotojas turi net kelis pasirinkimus – „Sleep“ (Užmigdyti), „Hipernate“ (turbūt tiksliausias vertimas – „Sustingti“), „Restart“ (Perkrauti) ir „Shut down“ (Išjungti).
„Sleep“ (Užmigdyti) komanda yra skirta sustabdyti kompiuterio veikimą taip, kad kitą kartą prie jo prisėdus ir įjungus galima būtų dirbti nuo tos vietos, kurioje buvo baigta.
„Hipernate“ (Sustingti) komanda, identiškai „Sleep“ komandai yra skirta sustabdyti kompiuterio veikimą taip, kad įjungus būtų grįžta prie tos pačios užduoties ar užduočių, ties kuriomis buvo dirbta.
Ką tik buvo apžvelgtos, regis, identiškos komandos – t.y. tiek „Sleep“, tiek ir „Hipernate“ yra skirtos tam, kad išjungti kompiuterį taip, kad vėl įjungus būtų galima tęsti dirbtą darbą iškart. Tad savaime suprantama, kad kyla klausimas – kodėl jos yra dvi?
Kuo skiriasi „Sleep“ nuo „Hipernate“? Skirtumas tarp šių išjungimo komandų yra tas, kad kai vartotojas užmigdo (Sleep) kompiuterį, informacija, apie tai, kokios programos buvo įjungtos, kas buvo dirbama yra išsaugoma operatyviojoje atmintyje (RAM). Tuo tarpu sustingdant kompiuterį informacija prieš kompiuteriui išsijungiant yra įrašoma į pastoviąją atmintį, t.y. kietąjį diską. Pirmuoju, užmigdymo atveju, kompiuteris ištiesu veikia, tačiau minimaliu režimų – t.y. neišjungiant jo operatyviosios atminties. Tuosyk antruoju – kompiuteris išjungiamas visiškai.
Tiesa, ne visuose kompiuteriuose rasite abu pasirinkimus. Tačiau išsigąsti neverta, nes didelio skirtumų tarp jų nėra, o ar yra pasirinkimai, priklauso nuo konkretaus kompiuterio ir operacinės sistemos konfiguracijos.
„Shut down“ (Išjungti) reiškia, kad duodama komanda kompiuteriui pamėginti savarankiškai išjungti visas veikiančias programas, išvalyti visą atmintį ir išsijungti. Vėl įjungus kompiuterį, vartotojui parengiama darbui sistema, bet jokios programos ir informacija prie kurios dirbta nebūna išsaugota. Tai nereiškia, kad informacija, kur nors dings. Ji išliks bylose prie kurių dirbote ir kurias išsaugojote.
Ši komanda labiausiai tinkama tuomet, kai esate padarę visus reikiamus darbus ir juos išsaugoję bylose bei planuojate ilgiau nesinaudoti kompiuteriu arba po jūsų juo nori naudotis kas nors kitas, o kompiuteryje nėra įdiegta vartotojus atskiriančios sistemos, t.y. nėra sukurti (ar pasiekiami internetu) vartotojų profiliai.
„Restart“ (Perkrauti) – reiškia, kad kaip ir išjungiant kompiuteris uždaro visas programas ir išsijungia, tik iškarto įsijungia vėl. Taip yra uždaromos su klaidomis veikiančios programos ir perkrauta atmintis. Visgi, kompiuteriams tampant vis galingesniems, o programoms vis labiau ištobulintomis, ši komanda turi vis didesnę reikšmę, nes ankstesniais laikais, kuomet kompiuteris „pakibdavo“ arba imdavo dirbti ypatingai lėtai, šis mygtukas buvo naudojamas kaip tam tikras išsigelbėjimo būdas vėl su juo dirbti.
Pabaigai dar kartą: „Shut down“ (išjungti) – visiškai išjungia kompiuterį ir visas veikusias programas. Labiausiai tinkama, kai daryti darbai užbaigti arba kai kompiuteriu naudosis kitas asmuo. „Restart“ – perkrauti kompiuterį. Dažniausiai naudojama tuomet, kai kas nors ima kompiuteryje veikti ne tinkamai. „Sleep“ / „Hipernate“ yra geriausia naudoti tuomet, kai esate pradėjęs darbą, bet turite ar norite atsitraukti nuo kompiuterio ir kitą kartą prisėdus prie kompiuterio norite iškart grįžti prie darytų užduočių.
Naujausi komentarai